Berk Hakman

Berk Hakman Fan sitesine hosgeldiniz. foruma girmek için anasayfaya tıklayınız..
 
KapıKapı  AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

 

ERTAN SABAN

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: ERTAN SABAN   Perş. Ağus. 14, 2008 12:37 pm

Ertan Saban (1977, Üsküp, Makedonya) Erzurum'dan Makedonya'ya göç eden bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Makedonya Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünden mezun oldu. Türkiye'ye gelerek oyunculuğa başladı. Saban'ın rol aldığı diziler: Kanal D'de yayınlanan 'Sağır Oda', 'Savcının Karısı've son olarak II.Abdulhamid Han'ın İttihatçılar tarafından tahttan indirilmesi ve Balkan coğrafyasında başlayan isyanları anlatan 'Elveda Rumeli'dir. Saban,dizilerdeki rolleri yanı sıra ünlü Türk rock grubu Malt'ın deprem klibinde de oynamıştır.

Doğum Tarihi
04.12.1977
Eğitimi
Yugoslavya Devlet Konservatuarı
Göz Rengi- Yeşil
Beden- 30
Boy- 1.87
Kilo- 72
Bildiği Yabancı Diller
İngilizce-İyi Bulgarca-İyi Boşnak-İyi Makedonca-İyi Sırpça-İyi Arnavutça-İyi
Televizyon Dizileri
Sultan Makamı Savcının Karısı Azize Sağır Oda Elveda Rumeli
Oynadığı Sinema Filmleri
Like a Bad Dream Antonio Mitrikeski Puppet Show
Rol Aldığı Tiyatro Oyunları
Antigone RRR Heart Drama Bir Yaz Gecesi Hamlet Bir Yaz Gecesi Rüyası Can Tarlası
Reklam Filmleri Mobimak Skopsko Aıds
Özellikler
Yüzme, Basketbol, Pandomim, Silah Kullanmak, Futbol, Tahtabacak, Dağcılık, Drama Eğitmenliği, Oyuncu Koçluğu, Dans, Oryantal, Bale, Hip-Hop ,
Kullandığı Araçlar Araba, Motosiklet

röportaj
'BALKANLAR LEYLA VE MECNUN DOLU’
‘Elveda Rumeli’de Zarife’ye aşık Makedon genç Aleks rolünde izlediğimiz Ertan Saban ,doğma büyüme Üsküplü.Saban,’Balkanlarda etnik gruplar arasında Alex ve Zarife aşkına benzeyen pek çok aşk yaşanmış.Zaten olmaması mümkün değil.Aynı toprağı paylaşıyorsun,yan yanasın,iç içesin.Bazıları Leyla ile Mecnun gibi dilden dile anlatılan halk hikayelerine bile dönüşmüş.104 yaşındaki dedem anlatır,ben dinlerdim.’ diyor.
Elveda Rumeli ile başlayalım sohbetimize.Bu dizide Aleks rolündesin.Bize Aleks’i kendi pencerenden bakarak anlatır mısın?
Öncelikle soruna cevap vermeden,bugüne kadar görmediğin memleketine ‘Hoş geldin’ demek istiyorum Yüksel Ağabey.Kundakta terk edipgitsen de, bir daha dönmemiş olsanda sen de Üsküplüsün,sen de Balkanlısın.(Ertan Saban’la Balkanlardaki Türkleri,geçmişi,yaşananları konuşuyoruz bir süre.Zaman öyle dar ve yaşanmışlıklar öylesine çok ve özlem dolu ki,boğazımızda düğümlenen hasreti temizlemek ikimize de acı veriyor)… Evet… Aleks.Makedon bir öğretmen.Dedesiyle birlikte yaşıyor.Pürsıçanlı kendisi.Eğitimini Üsküpte görmüş.Köyüne dönüyor,orada da enteresan durumlarla karşılaşıyor.Bunun arka planında Balkanlardaki Osmanlı İmparatorluğu’nun yavaş yavaş çekilmesi ve Jön Türk hareketlerinin başlaması yer alıyor.Tıbbiyeli Mustafa ile arkadaş oluyor.Tıbbiyeli nasıl devrim peşinde koşuyorsa,Aleks’te kendi milleti için silahla olmasa bile kalemle bunu başarmak istiyor.1800’lü yıllar…Osmanlı için sonun başlangıcı,kaynaşmaların başladığı bir dönem…Biz tam o aradayız işte.Yavaş yavaş kaynar suların taşacağı bir dönemi yansıtıyoruz.Bunun içinde değişik karakterler var.Aleks’in yolu Zarife(Filiz Ahmet) ile kesişiyor.Ama arada din farkı var.Bu yaşanan aşkı imkansızlaştırıyor,ikisi de acı çekiyor.
Zarife ile Aleks aşkı için umut yok mu?
Belli değil… Kim bilir,bakarsınız Alex adını değiştirir ya da Zarife bir şeyler yapar.Şimdilik bütün bunlar belli değil.Belki senaristler biliyordur ama ben bilmiyorun.
Sen bu bölgenin insanısın,Balkanlar’da bu tür aşklar yaşanmış mı?
Benim dedem bu bölgenin insanıydı ve 104 yaşında vefat etti.1898 doğumlu.Onun yanında yaşarken ansiklopedi açmama gerek yoktu.Balkanlarda yaşananları birebir dedemden dinliyordum.Neticede 1. ve 2.Dünya Savaşlarına aktif olarak katılmış biriydi.2002’de İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.Bu bölgedeki aşklara gelince… Elbette etnik gruplar arasında bu tür aşklar yaşanmış.Zaten olmaması mümkün değil. Aynı toprağı paylaşıyorsun,yan yanasın,iç içesin.Örnekleri çok. Bazıları Leyla ile Mecnun gibi dilden dile anlatılan halk hikayelerine bile dönüşmüş.Şimdi dizide Aleks Hiristiyan,Zarife ise Müslüman.Bugüne kadar yaşananlarla bu dizideki aşk arasında bağlantı kurmakta zor.
Peki 104 yaşındaki deden neler anlatırdı bu konuda?
Dedemin anlattığı hikayelerde sonunda aşk mı kazandı, bilemiyorum.Çünkü dedem finali söylemez,lafı keserdi.Yaşanmışlıklar var elbette ama bilanço farklı.Bu bölgede hep değişti.1963’te deprem oldu,değişti.ondan öncesinde büyük bir göç vardı, değişti.Ondan da önce 2.Dünya Savaşın’da Naziler işgal etti,değişti.Daha da önce Osmanlı’ya karşı ayaklanmalar yaşandı,değişti.En son 1990’lı yıllarda 2000’lerde savaş vardı.Yine gittiler buralardan ve buralar yine değişti.Sürekli bir geçiş ve değişim dönemi var burada.Bütün bunlar sanatı da ,kişileri de,yaptığımız işleri de birebir etkiliyor.
Doğup büyüdüğün bu topraklardan ne zaman ayrıldın peki?
Dört sene önce Üsküp’ten İstanbul’a göç ettim.Ben doğma büyüme Üsküplüyüm,dedem doğma büyüme Üsküplü,onun babası doğma büyüme Üsküplü…Ancak ondan öncesi Kars’tan gelmiş,bu bölgeye yerleşmiş.Osmanlı askeri olarak gelmişler.Buraya aşık olmuşlar,kalmışlar,kök salmışlar.Burada her şey hızlı oluyor.Kaynıyor hep.Aşk var,mücadele var,hayat normal seyrinde ama enteresanlıklar var.Bir milyon kişiden yedi bin yedi yüz yetmiş yedi kişi var Türk olarak.Sayı da enteresan.Bir şeylerin yapılması lazım,bu sayı daha fazla azalmamalı.Ben bu konularda çok doluyum.Onun için oralara hiç girmeyelim. Neticesinde biz bir iş yapıyoruz.Tabii ki iyi olmasını istiyoruz her şeyin.Bu dizi de dilerim iyi yankılar yaratır.Burada iyi yankılar yaratıyor.Yalnız Türklere değil, Makedonlara da iş imkanı yarattı.Set işçilerimiz,bekçilerimiz,şoförlerimiz,Makedon.Bu nedenle devlette bize hep kolaylıklar sağlıyor.Makedonya’da Türk etkisi büyük.Özellikle son zamanlarda. Mini fabrikalar açıyorlar buraya.Mesela son olarak Koç Grubu,yatırım yaptı buraya,bir sürü mağaza var.
Dizi de rol gereği aşık olduğun Filiz Ahmet de tiyatrocu bir aileden geliyor.Üsküp Halk Tiyatrosu baş aktörü merhum Lütfi Seyfullah’ın torunu kendisi.Filiz’le daha önceden tanışıyorsunuz mutlaka…
Evet.Filiz çok başarılı bir oyuncu.Aktör Lütfi Seyfullah’ın ve yıllar yılı bu bölgedeki Türk öğrencilere emek vermiş Sadan Hanım’ın torunu.onunla Türk Halk Tiyatrosunda birlikte çalıştık.o da ben de Elveda Rumeli’yle mutluyuz.
Ertan Saban’a dönelim.Bize kendinden söz eder misin?
1977 ‘de Üsküp’te doğdum.Gençliğimi Üsküp’te geçirdim.Pedagoji üzerine eğitim gördüm ve sonra bir şekilde tiyatroya girdim.Ardından konservatuvara yazıldım.Üsküp Türk Halkları Tiyatrosunda çalıştım bir süre.Bir ara da Almanya ‘da çalıştım.Herkes Türkiye’ye gider buradan.Benim ki dört buçuk beş sene oldu.Filmimiz Altın Portakala gitmişti.Yabancı bir filmdi.Fransız prodüksiyonuydu.Orada Aydın Bulut diye bir yönetmenle tanışmıştık.Daha sonra canımdan çok sevdiğim arkadaşım oldu kendisi.’Sultan Makamı’ adlı ilk dizimde onunla oldu zaten. Ardından şimdiki dizimizi de yöneten Serdar Akar’la çalıştım.Derken ‘Azize ‘geldi.Sevgi Birsel’leydi bu çalışmam. ‘Savcının Karısı’ yine Aydın Bulut’la oldu. ‘Sağır Oda’ Sedar Akar’la.Şimdi de ‘Elveda Rumeli’yi çekiyoruz işte.Sedar Ağabey İstanbul’da bana ‘Memleketine götürüyorum seni,annenler özlemiştir’dedi.Annemler ve kardeşlerim hepsi buradalar.Küçük kardeşim de dizide oynuyor zaten.kaymakam Dilaver rolünde.
Tiyatro yapabiliyor musun?
Dört sene yapmamıştım.Üsküp’te bırakmak zorundaydım,değişik nedenlerden ötürü.En son oyunumuzu ‘Can tarlası’nı İstanbul Halk Tiyatrosunda sahneye koymuştuk.
Yeni projeler var mı?
Dizimiz var işte.Tiyatro sürekli olmasada arada bir var.Er meydanı tiyatro sahnesi,tiyatrosuz olmaz.Ama şu an en önemli projemiz Elveda Rumeli’dir.
Vermek istediğin bir mesaj var mı?
Alınmıştır sanıyorum mesajımız.serdar Akar’la Tarkan Karlıdağ bizimle Balkanlar’da şu anda.Memleket değiştirmek o kadar kolay değil.Koskocaman ekibi kaynaştırmak,inandırmak da kolay değil.Ama herkes için önemli bir dizi bu.Onca risk göze alındı,herkes canını dişine taktı.Doğanın sert koşullarına rağmen aşkla çalışıyoruz.Kamera önünde aktarılan dönemdeki imparatorluk çöküyor da,maksat gönüllerimizde çöküntüler olmasın,başka çöküntüler yaşanmasın.Mesajım budur.

Konu: Geri: Ertan SABAN Forum Ana Sayfa -> Biyografisi 25/4/2008, 5:53 pm

Oyuncunun vatanı olmaz
'Sultan Makamı', 'Azize' ve 'Savcının Karısı' dizilerinde oynayan Ertan Saban, Makedonyalı bir oyuncu. Hırslı ve oyunculuk konusunda da çok istekli... 'Savcının Karısı' adlı dizide karanlık işler çeviren bir karakter olarak karşımıza çıkan Ertan Saban, 1977 Üsküp Makedonya doğumlu. Hırslı ve oyunculuk konusunda istekli. İşte Saban'la konuştuklarımız... Haftasonu: Oyuncu olmaya nasıl karar verdin? Türkiye'de hangi projelerde yer aldın? Ertan Saban: Tesadüfen oldu aslında oyunculuğa geçişim. Tiyatroya oyun izlemeye gittim. Dostoyevski'nin 'Budala' adlı oyununu izliyordum. Daha sonra tiyatrodan çıkamadım artık. Türkiye'de Tümay Özokur Casting ajansına girdim ve 'Sultan Makamı', ‘Azize', 'Savcının Karısı' adlı dizilerde oynadım. Haftasonu: Ekranda kendini izlediğinde neler hissediyorsun? Beğenir misin yoksa acımasızca eleştirir misin? Ertan Saban :Çok ender izliyorum kendimi. Sonuçta bu bir iş ve yönetmenin çizdiği çerçeve içinde elimden geleni yapıyorum. Oyuncular görev adamıdır, hepsi bu. Haftasonu: 'Savıcının Karısı'nda oynuyorsun. Canlandırdığın karakterle benzeyen tarafların var mı? Ertan Saban: Umarım yoktur. Ordaki karakter karanlık işler yapan bir ailenin ferdi, dünyaya farklı bir şekilde bakan biri. Ben dünyaya onun gibi bakmıyorum. Kısacası pek benzer taraflarımız yok onunla. Haftasonu: Yurtdışında da oyunculuk yapıyorsun. Türkiye'yle ne gibi farklar gözlemliyorsun? Orada şartlar nasıl? Ertan Saban: Oyuncunun vatanı olmaz. Büyük bir oyuncudan duymuştum bunu. Şartlara gelince orada belki biraz daha rahat, daha konforlu çalışılıyor ama diğer taraftan buranın coğrafyasından mıdır, derin kültüründen midir bilmem burada olan da orda yok."http://tr.wikipedia.org/wiki/Ertan_Saban"'dan alındı
Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
hande(brk)
berkçi
berkçi
avatar

Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 25/06/08 Mesaj Sayısı : 219 Nerden : ѕєℓιм'ιη вσηנυкℓя İş/Hobiler : ש๏lєא๒๏l
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
20/100  (20/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
30/100  (30/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   C.tesi Ağus. 16, 2008 6:13 pm

bu adamın gösleri ne renk??
Kullanıcı İmzası
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Cuma Ağus. 22, 2008 12:51 pm

Mavi sanrm
Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:47 pm
Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:48 pm
Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !

En son berk hakman tarafından Salı Eyl. 02, 2008 2:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:49 pm

Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:50 pm


Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !

En son berk hakman tarafından Salı Eyl. 02, 2008 1:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:51 pm


Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:52 pm


Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !

En son berk hakman tarafından Salı Eyl. 02, 2008 2:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 1:53 pm
[IMG]
[url=http://img229.imageshack.us/img229/9526/drtfgtgftw2.png]
http://img229.imageshack.us/img229/9526/drtfgtgftw2.png[/IMG][/url]
Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 2:03 pm
Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 2:05 pm

Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 2:06 pm

Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 2:09 pmKullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
berk hakman
moderatör
moderatör
avatar

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 1167 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
50/100  (50/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
40/100  (40/100)

MesajKonu: Geri: ERTAN SABAN   Salı Eyl. 02, 2008 2:13 pm

Kullanıcı İmzası
_________________

(İMZA KENDİ YAPIMMDIR)
Sen yanmazsan..
Ben yanmazsam..
Biz yanmazsak..
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?
Bağımsız bir Türkiye için biz de
yanmaya hazırız...Denizler'e sözümüz var!!

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör

ERTAN SABAN

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Berk Hakman :: extra :: yerli dizi oyuncuları -
Untitled Document
En Çok Mesajı Olanlar
Ayın En Çok Mesaj Yazan Üyeleri
Yeni Mesajlar Görüntüle
Kendi Mesajlarınız
Cevaplanmamış Mesajlar
forum kurmak | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Ücretsiz blogunuzu yaratın