Berk Hakman

Berk Hakman Fan sitesine hosgeldiniz. foruma girmek için anasayfaya tıklayınız..

KapıKapı  AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

berk hakmanın açıklaması alıntıdır....

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Salı Haz. 24, 2008 3:02 pm

Herkese merhaba..Hemen söyleyeyim ben Berk Hakman..İnanıp inanmamakta serbestsiniz.Öncelikle niçin bu kadar zamandır buraya ya da her hangi bir siteye birşey yazmadığımı söylemek istiyorum.Çünkü ara sıra Kanal D'nin sitesine ve bu siteye baktığımda hakkımda atıp tutan insan sayısının fazlalaştığını gördüm ve uzun zamandır bu diziyi takip eden sizlere karşı birşey söylemek için borçlu olduğumu düşündüm.O kadar zaman izlediniz ve bence aslında neler olduğunu bilmek en başta sizin hakkınızdı.
Bildiğiniz gibi diziden 9.bölüm sonunda ayrıldım.Ve hemen netleştireyim bir daha diziye geri dönmek gibi bir olay söz konusu değildir.Onun için açıkçası beni havaalanlarında,ya da uçaklarda görüp benle konustuğunu söyleyen ya da dizinin sitesinde paramı alamadığım için ayrıldığımı söyleyen ya da bir filme devam ettiğim için ayrıldığımdan bahseden bütün arkadaşlara, hayal güçlerinin başarısından dolayı ilerki yaratıcılık hayatlarında başarılar diliyorum.Şimdi bu konuları açıklamak istiyorum:
Evet çekimleri yarım kalan bir Handan İpekçi filmi var ama diziden ayrılma nedenim asla bu film değil çünkü zaten iki işin çatışması durumunda yapılacaklar önceden sözleşmelerimizde belirlenmişti.Parayla ilgili asla bir sorun zaten olmadı.Avşar Film ödemelerimizi hiç geciktirmemiştir.(Ya da en azından kendi adıma konuşayım)Şimdi geliyorum asıl nedene.Avşar Film ile aramda doğan bir anlaşmazlık yüzünden diziden ayrılma kararı aldım.Daha doğrusu ilerki bölümlerde beni yazmamalarını söyledim.Çünkü Avşar Film'in bana haksızlık yaptığını sizlerin bilmesini istedim.Başta konuştuğumuz maddelere uymayan bir durum ortaya çıktı ve bir takım sözler tutulmadı.Ben de böyle bir şirketle bir işe devam etmenin anlamsız olduğuna karar verdim ve işten çıktım.Tekrar söylüyorum.Bu işe bir daha girmem mümkün değildir.Hatta şunu da ekleyeyim:Çok önemli ve büyük durumlar haricinde bir daha Avşar Film ile çalışmayı kesinlikle düşünmüyorum.Çünkü ortada gerçekten hala devam etmekte olan(başka insanlara da) haksızlıklar var ve ekrandan aslında neler olup bittiğini bilmeden bizleri izleyen seyirciler için bazen üzülüyorum.''Seyirci'' denen olgu kendini bu tür işlere o kadar kaptırıyor ki,bu onun bilinçli ve mantıklı düşünmesini engelliyor.Bütün hayatı dizi oluyor.Bir deyimle dışarıdan kendini görememek gibi.Üçüncü göz olamıyor.Zaten arasıra buradaki yorumları okuduğum kadarıyla şunu söyleyebilirim ki aslında bu sitede gerçekten o kadara saçmasapan yorumlar okuyorum ki bu da bana diziyi takip eden bazı kendini kültürlü ya da tarih konusunda bilinçli sanan arkadaşların psikolojik durumundan şüphe ettiriyor.Kendilerini bilsinler diye bir örnekle yetineceğim:Mesela uzun yazılarından anladığım kadarıyla bir arkadaş sadece dizideki aşk meselelerine odaklanmış durumda.Bütün tarihi gerçekleri silerek varsa yoksa kimin kimle ne zaman ne yapacağı üzerine kafa patlatıyor ve bunu bekliyor.Ama uzun yazılarını yazarken(diğer yorumları da okuduğunu söylüyor) dizide o tarihlerle ilgili şans eseri geçmiş bir kelimeden büyük ve tarihi anlamlar çıkarıyor ve yazının yarısını bununla dolduruyor.Ve yorum yaptığını sanıyor.Ama bütün yazabildiği kim kimin arasına girecek onu beklediği.Ondan sonra Sina Koloğlu'nun Milliyet gazetesinde yazdığı gibi ''dizi aslında tarihi falan bir dizi değil sadece bir aşk dizisi,karakterlerin üstlerine geçirdikleri kıyafetler o döneme ait olmasa günümüzde geçen bir aşk hikayesinden farkı yok'' yazısını görünce bu yazarımıza hakaretler yağıyor,dizi savunuluyor.Neyse..Buna benzer o kadar çok örnek verebilirim ki..(Yunanlılardan bahsedilmesi,iki ayrı milletten insanın aşk yaşaması,mübadele dönemleri,Türkiye'nin karanlık ve acı gerçekleri)Ama gerek yok gibi..Yeni bir oyuncu adayı olarak seyirciden beklentisi şu oluyor insanın:Gerçeği görebilmek ve ne olursa olsun bilinci sürekli açık tutmak ve her seyirciye verilene saldırıp onu tüketmemek.
Evet,işte asıl durum budur.Tek söyleyebileceğim başka zamanlarda,başka yerlerde,doğru insanlarla çalışmak ve iyi işler yapmak umuduyla...
Sevgiler...
Alinti
Bu aciklama Berk Hakman baska bir sitede yapmistir.
Kullanıcı İmzası
zynp_Berk'
yeni üye
yeni üye

Kadın
Yaş : 23 Kayıt tarihi : 01/07/08 Mesaj Sayısı : 30 Nerden : İstanbul İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
20/100  (20/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
10/100  (10/100)

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Cuma Tem. 04, 2008 9:06 am

arkadaslar bu açıklama nilin yazdıklarıyla çok çelişkili...
Kullanıcı İmzası
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Perş. Tem. 10, 2008 2:38 pm

naıs yani....
Kullanıcı İmzası
BERK_cemre_RR
berk hastası
berk hastası

Kadın
Yaş : 22 Kayıt tarihi : 28/06/08 Mesaj Sayısı : 1297 Nerden : Berkimin gözlerinden Sarpımın gülüşünden İş/Hobiler : Berk Hakman HAYRANLIĞI...Sarp Levendoğlu HAYRANLIĞI..
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
80/100  (80/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
60/100  (60/100)

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Çarş. Tem. 23, 2008 3:10 pm

hayır alakaıs bile yok bence berk doğru söylüyor yeri gelir biz bile yaorum sandığımız bazı abuk sabuk şeyleir bile yazabiliyoruz.bence ben berke katılıyorumm...
Kullanıcı İmzası
Kullanıcı profilini gör
denizdefnedevrim
yönetici
yönetici

Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 26/06/08 Mesaj Sayısı : 2774 Nerden : İş/Hobiler :
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
100/100  (100/100)
üyenin aldığı uyarılar:
0/100  (0/100)
üyenin seviyesi:
80/100  (80/100)

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Çarş. Tem. 23, 2008 9:23 pm

çok iyi yazmış bence türkiyenini berk hakman gibi insanlara ihtiyacı var haksızlıklara karşı duran bunlara karşı mücadele veren insanlara ihtiyacımız var hem de acilen bi düşünsenize kaç kişi bu şekilde davranabilir artık her şey o kadar maddi ki kimse kendine yapılan haksızlıklara karşı duramıyor o tür kişiler için önemli olan sadece para kazanmak ve ben böyle kişileri oyuncu olarak nitelendirmek istemiyorum
Kullanıcı İmzası
Misafir

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Salı Tem. 29, 2008 10:16 am

eed cnm bencede
Kullanıcı İmzası
berk*im
berkçi
berkçi

Kadın
Yaş : 21 Kayıt tarihi : 11/08/08 Mesaj Sayısı : 189 Nerden : ankara İş/Hobiler : berk hakman
üyenin aktifliği
üyenin aktifliği:
0/0  (0/0)
üyenin aldığı uyarılar:
0/0  (0/0)
üyenin seviyesi:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   Ptsi Ağus. 11, 2008 7:11 pm

size katılıyorum...
Kullanıcı İmzası
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: berk hakmanın açıklaması alıntıdır....   

Kullanıcı İmzası

berk hakmanın açıklaması alıntıdır....

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası